1.   Úvod

Aplikace Map IDOS poskytuje informace o veřejné dopravě, zejména vyhledání spojení, aktuální odjezdy ze zastávek, zastávkové jízdní řády a aktuální polohu vlaků včetně omezení na vlakových tratích. Při všech těchto aktivitách je intenzivně používána mapa.

Důležité funkce:

  • Ve výchozím stavu je zapnuto zobrazování zastávek na mapě. Podle úrovně přiblížení mapy jsou zobrazovány buď všechny zastávkové sloupky uzlu, nebo je zobrazena jedna společná ikona pro celou skupinu zastávek. Ikona zastávky na první pohled prozradí, které druhy dopravy ji obsluhují.
  • Kliknutím na ikonu zastávky je možné pro všechny linky, které zde zastavují, získat nejbližší odjezdy a zastávkové jízdní řády.
  • Výběrem z menu na ikoně zastávky, nebo prostým kliknutím do mapy, je možné označit počáteční a cílový bod pro vyhledání spojení. Již vybrané body je možné tažením po mapě přesouvat.
  • Kromě přímého výběru počátečního a cílového bodu hledaného spojení je možné použít také našeptávač ve formuláři. Již při zadání několika znaků začne nabízet odpovídající objekty a adresy. Pro zadání adresy z registru ČSÚ lze zadat přímo jméno ulice, volitelně číslo a následně se řídit nabídkou našeptávače. Vybraná položka je poté zobrazena na mapě.
  • Vyhledané spojení je zobrazeno na mapě. Dráhy jednotlivých spojů mají barvu odpovídající druhu dopravy a na každé zastávce je informace o čase odjezdu.
  • Vyhledané spojení je možné uložit jako odkaz do záložek prohlížeče.

Pro snadnější používání aplikace Map IDOS doporučujeme nahlédnout do kapitoly Tipy pro zadávání této nápovědy.

Pro zobrazení informací o nových vlastnostech a změnách ve vyhledávači slouží odkaz ve spodní liště Co je nového.

Při prvním otevření vyhledávače po zveřejnění změn, jsou informace o aktuálních změnách zobrazeny také v záložce Spojení. V některých starších prohlížečích tato funkce není podporována.

Nápověda